BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymas ir ištrindami įrašytus slapukus.


Visos naujienos

Prie Advento vainiko, A.Kuprelytės n..JPG
2021 11 29
Advento belaukiant

Adventas (lot. Adventus) – atėjimas. Apytikrė Advento pradžia – šv. Andriejaus diena (lapkričio 30-oji). Jis prasideda nuo šiai dienai artimiausio sekmadienio ir visada baigiasi gruodžio 25-ąją, per Kalėdas. Tai tamsusis prieš Kalėdinis laikotarpis – apsivalymo, ramybės, susikaupimo, apmąstymo metas.

Ž. Peleda-1.jpg
2021 11 26
Žvirblinė pelėda Žemaitijos nacionaliniame parke

Žvirblinė pelėda (Glaucidium passerinum) - mažiausia Lietuvos pelėda. Rūšis įrašyta į Lietuvos raudonosios knygos ir Paukščių direktyvos I priedo sąrašus. Iki šiol Žemaitijos nacionaliniame parke šios, tik girdėtos rūšies skraidantys 2 paukščiai stebėti ir nufotografuoti.

IMG_20211118_120511.jpg
2021 11 26
Klaipėdos Universiteto antrojo kurso geografų mokomosios išvykos įspūdžiai

Lapkritis pasižymi pereinamojo iš šiltojo į šaltąjį sezono požymiais, tačiau Žemaičių aukštumoje tiek rudens, tiek ir pavasario sezonai trunka gerokai ilgiau, nei labiau į rytus nutolusiose Lietuvos vietovėse. Tuo įsitikinome ir lapkričio 18 d. apsilankę Žemaitijos nacionaliniame parke prie Platelių ežero. Parko administracija suteikė mums ...

5_Vaivorykštinis musėgaudis_,Evarcha arcuata, patinas_n.jpg
2021 11 23
Ūkininkė – nepažintų vorų tyrėja

Vorai daug kam kelia baimę arba pasišlykštėjimą… Tai atkeliavę iš gąsdinimų, iš to, kad juos daugiausia esame įpratę matyti tamsiuose kampuose, plyšiuose ar apleistuose statiniuose. Baimė, nes jų nepažįstame, jais nesidomime… O vorų yra labai įvairių, tame tarpe ir tikrų gražuolių!

zemaiciu egzaminas logotipas facebookui.png
2021 11 17
Žemaičių egzaminas!

Lietuvoje vyksta Konstitucijos, Europos, Vairuotojų ar Brandos egzaminai, o štai Žemaitijoje startuoja egzaminas, kurio metu internetu gebantys naudotis regiono bei aplinkinių rajonų gyventojai turės galimybę patikrinti savo žinias apie Žemaitiją: istoriją, tradicijas, žymius žmones, kultūrą, architektūros ir urbanistikos paveldą, virtuvę, kalbą, šiandieną bei kitus kraštui svarbius dalykus.

Muilo gamybos seminaro dalyvai, A.Kuprelytės n..JPG
2021 11 10
Platelių dvaro sodybos tradicinių amatų centre vykę seminarai

  Šeštadienį , lapkričio 9 dieną, Platelių dvaro sodyboje – tradicinių amatų centre ir svirne virė gyvenimas. Vyko net du užsiėmimai – praktinis seminaras ,,Raštuotų pirštinių mezgimas“ ir edukacinė pamoka ,,Muilo gamyba“ su amato meistre Sandra Makutėniene.

Be pavadinimo.png
2021 11 08
Audėja

Kazė Katkienė, visų meiliai Kazyte vadinama, austi pradėjo tik išėjusi į pensiją. Paklūsta šiai plateliškei, kilusiai nuo Varnių, įvairūs audimai. Tiek plonytę prijuostę ar tradicinę žemaitišką skarelę-raištelį Kazytė nuaus, tiek sunkų vilnonį audinį tautiniam sijonui, lovatiesę ar puikiausių raštuotą abrūsą...

IMG_0615.jpg
2021 11 05
ŽNP produkto ženklo turėtojai: tradicinių verslų ir žemės ūkio produktai

Tęsdami pažintį su Žemaitijos nacionalinio parko produkto ženklu, norime Jums pristatyti šiuo ženklu sertifikuotus tradicinių verslų bei žemės ūkio produktus, kurios galite apžiūrėti ir jų įsigyti keliaudami po mūsų saugomą teritoriją.

Nugalėtojai. V.Jaugėla ir E. Sinkevičius, A.Kuprelytės n..JPG
2021 11 03
Telšių apskrities parodos-konkurso ,,Aukso vainikas“ įvertinimas

Komisija: 1. Solveiga Jakučiūnaitė (Lietuvos nacionalinis kultūros centras) 2. Alė Počiulpaitė, menotyrininkė 3. Elvyda Lazauskaitė (Lietuvos nacionalinis muziejus) 4. Augustinas Kluoda, skulptorius 5. Asta Valiukevičienė (Lietuvos nacionalinis kultūros centras)

Be pavadinimo.png
2021 10 28
Žinojot, kad ne kas kitas, o būtent kalviai Saulę, Mėnulį ir žvaigždes nukalė?

Kalvystė, iš gilios senovės atėjęs, pasakomis ir mitais su velniais apipintas amatas, reikalingas net ir šiais, itin kompiuterizuotais laikais.

D.Jakštienė pristato produktus iš rožių žiedlapių, A.Kuprelytės n..JPG
2021 10 27
Praktinis seminaras ,,Rožių vanduo“

Spalio 23 dieną vyko praktinis seminaras ,, Rožių vanduo“. Diena buvo gana darganota, bet amatų centre buvo jauku, šilta ir kvepėjo rožėmis. Su distiliavimo aparatu alembiku iš sudžiovintų rožių žiedlapių gaminome natūralų hidrolatą.

2_-Iš-aukščiau-prižiūri-vaikus-_nRutos-Jundulienes1.jpg
2021 10 25
Mažiausias graužikas - pelė mažylė

Daug kas nemėgsta pelinių graužikų: pelių, pelėnų, žiurkių. Bet pamatęs patį mažiausią Lietuvos graužiką – pelę mažylę negali nesigrožėti. Ji tokia mažutė, suaugusi sveria tik 7-10 gramų. Kailiukas gelsvai oranžinis, akytės juodos. Turi tvirtą uodegytę, jos dėka gali apsivynioti apie žolinių augalų, plonų medelių šakeles ir taip pasiekti norimas sėklytes ar pagauti vabzdį.

Įrašų
puslapyje
1 2 3 4 Pirmyn