BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymas ir ištrindami įrašytus slapukus.


Platelių ežero vandens lygio kitimo stebėsena 2022 metais

Data

2022 12 27

Įvertinimas
0

2013 m. gegužės 31 d., pabaigus Platelių ežero hidroįrenginio rekonstrukciją, buvo atnaujintas ežero lygio kitimo fiksavimas. Prie hidroįrenginio buvo sumontuotas firmos ,,Leveloader“ automatinis vandens lygio matuoklis ,,Solinst“, kurio pagalba nuo lapkričio 1 dienos pradėtas vandens lygio svyravimų matavimas. Sukaupta daug duomenų, todėl galima daryti palyginimus, skaičiuoti vidurkius.

2022 metų pradžioje Platelių ežero vandens lygis buvo didesnis už daugiametį vidurkį ir nežymiai kilo. Nuo vasario 16 d. lygis staiga kyla iki absoliutaus aukščio – 146,8346 metrų virš jūros lygio. Tai aukščiausias ežero lygis nuo 2013 m. įvykdytos hidroįrenginio rekonstrukcijos ir net 0,16 m aukštesnis už 2018 m. sausio 3 d. užfiksuoto vandens lygio. Hidro įrenginio techninėse charakteristikose numatytas galimas aukščiausias vandens lygis gali siekti net 147,07 metro virš jūros lygio.

Dar vienas gana ryškus ir išsiskiriantis vandens lygio šuolis buvo liepos antroje pusėje, o metų pabaigą pasitinkame su gana žemu vandens lygiu.  

Kraštovaizdžio apsaugos skyriaus vyriausiasis specialistas Sigitas Kvašinskas